Zdrowe zęby, zdrowe serce

O ratunku w sytuacjach awaryjnych pisaliśmy już tutaj: Link do wpisu. Dziś odkryjemy może nie wszystkim znaną lecz powszechną prawdę dotyczącą zdrowotności całego organizmu. Drogi pacjencie, czy wiedziałeś o tym,że nieleczone zęby mogą prowadzić do chorób serca i innych narządów naszego ciała oraz do poważnych powikłań pooperacyjnych?

Chore zęby z próchnicą mogą być powodem takich chorób jak: udar mózgu, cukrzyca, choroby serca: zapalenie wsierdzia, uszkodzenie zastawek, choroba niedokrwienna serca i miażdżyca…

Niewyleczone zęby mogą również stanowić poważne zagrożenie dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Choroby zębów często są powodem przedwczesnych porodów, a ropiejące „zęby mądrości”, czyli ósemki, w rzadkich przypadkach potrafią nawet doprowadzić do śmierci kobiety w ciąży!

Zadbaj już o najmłodszych lat o zdrowe uzębienie swoich pociech

Kłopoty z właściwą pielęgnacją zębów zaczynają się już u dzieci. Bagatelizując dokładne szczotkowanie zębów, nieusuwanie mlecznych zębów z próchnicą, „ bo i tak wypadną”, zbyt rzadkie wizyty stomatologiczne, nieodpowiednie pasty do zębów i brak znajomości poprawnych technik dbania o zęby małego dziecka prowadzą do chronicznych problemów z zębami i przyzębiem takiego małego człowieka przez całe jego życie.

A wystarczy odrobina chęci i czasu oraz niezbyt wygórowany budżet na to,żeby zęby i dziąsła Twoje i całej rodziny oraz znajomych były zdrowe i zadbane i co najważniejsze – Twoje własne. Regularne leczenie i pielęgnacja zębów,np.: leczenie zębów z próchnicy i założenie plomby oraz czyszczenie zębów choć raz na pół roku u dentysty ( skaling, piaskowanie oraz fluoryzacja ) pomogą zachować naturalne zęby i uchronić przed ich utratą.

Przerażający Fakt! W Polsce osoba w wieku około 44 lat nie ma już trzech własnych zębów, a między 45. a 65. rokiem życia zwykle traci ich aż 19!

Ustrzeż się więc przed utratą Twoich naturalnych zębów, chorobami przyzębia oraz wielu narządów w Twoim organiźmie i rozpocznij walkę o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie! W dzisiejszych czasach jest to bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do Twojego ulubionego stomatologa i umówić się na wizytę 😊

Masz kłopot z zębami? Zadzwoń do nas do AuroraDent a my doradzimy co zrobić.

 Wylecz swoje zęby – Twoje serce Ci za to podziękuje!

Więcej o naszych usługach również tutaj: https://auroradent.eu/cennik-uslug-stomatologicznych/