Leczenie próchnicy

Próchnica jest chorobą najczęściej występującą w Polsce.

Kiedy idziemy do dentysty? Najczęściej, gdy:

  1. Boli nas ząb
  2. Dziura w zębie jest tak duża, że przestajemy jeść.

Ból zęba jest oznaką,że na klasyczne leczenie niestety jest już za późno. W tym stanie najczęściej leczy się to:

  1. Usunięciem zęba
  2. Leczeniem kanałowym

Oba zabiegi nie są zbyt przyjemne, dlatego też wizyty u stomatologa co 3-miesiące wyprzedzają czas i chronią nas przed chorbami zębów i dziąseł.

Każda choroba, z której szukamy całkowitego powrotu do zdrowia jest związana w 1 etapie ze zdrowymi zębami. Nieleczone chore zęby prowadzą do poważnych chorób takich jak:

  • Choroby serca
  • Cukrzyca
  • Choroby reumatyczne
  • Przewlekły stan zapalny

Dlatego apelujemy do tego,aby odwiedzać gabinet stomatologa jak najczęściej. Taka krótka wizyta kontrolna u Twojego ulubionego dentysty może być przecież przyjemna.

Dobre rady naszych lekarzy stomatologów:

  • Stosując pastę do zębów pamiętajmy by za każdym razem użyć innej pasty niż poprzednio.
  • Po spożyciu słodyczy lub kwaśnych pokarmów starajmy się natychmiast, lub kiedy tylko będziemy mieli taką możliwość, umyć dokładnie zęby.

W naszym gabinecie stomatologicznym staramy się wyleczyć u pacjenta wszystkie zęby na 2-3 wizytach. Każdy 1 chory pozostawiony ząb potrafi w kilka tygodni rozprzestrzenić próchnicę na 2-3 kolejne zęby i wtedy mamy już 2-4 zęby do wyleczenia zamiast tylko jednego!

Pamiętajmy o przeglądach zębów co 3 miesiące. Zdrowe zęby to przecież nasze dobre samopoczucie, piękny zdrowy uśmiech i dobry humor 😊